Technologické dárky, které ohromí

Žijeme v moderní době, v době plné moderních počítačů, namakaných telefonu, vyšperkovaných tabletů. Naše děti se už v podstatě narodí s mobilem v ruce. Hrají si s ním, dokážou ho ovládat daleko lépe, než někteří dospělí. Přesto i takovýmto dárkem můžete překvapit.

  • Jako první možnost se nabízí mobilní telefon, jejíchž vývoj jde velmi rychle kupředu. Takže pokud má někdo mobil starší více jak dva roky, rozhodně ho novým mobilem mile překvapíte. Technologie se již dostala tak daleko, že můžete dokonce koupit telefony se zahnutými displeji. Jestliže dříve platilo heslo – čím menší, tím lepší – dnes už je tomu právě naopak. Mobilní telefony již pomalu představují malé přenosné televize. A co je zajímavé, jejich velikost stále roste.
  • Dalším tipem může být koupě tabletu. Tablet je velmi šikovnou pomůckou jak pro mladé, tak pro starší. Děti na něm mohou mnohému přiučit a to za pomocí tisíců her, které jsou k dispozici. Dospělí zase mohou tablet využit na čtení knih, nebo jen brouzdání na internetu. Dokonce i lidé v důchodovém věku si dokáží k tabletům najít cestu. Výhodou je totiž jejich velikost a snadná manipulace.
  • Novinkou na trhu jsou dnes virtuální reality. Jedná se v podstatě o brýle, A journalist tries the new Samsung Gear VR device at the Unpacked 2014 Episode 2 event ahead of the IFA Electronics show in Berlinkteré buď za pomoci mobilního telefonu, nebo obrazovky promítají vašim očím 3D obraz. Člověk, který má tyto brýle nasazené, se tak ocitne v odlišné realitě. Může v ní hrát hry, nebo si připadat jako v kině a dívat se na film. U toho mu nechybí ani imaginární popcorn. Výhodou těchto brýlí je, že jejich cena stále klesá.
  • Pokud se snažíte vybrat dárek pro dítě, možná vás zaujme pojízdná deska podobná tak známému Segwayi. Velkým rozdílem je však cena. Segway se pohybuje v řádů desetitisíců, tato deska, podobna skateboardu je v řádu několika tisíců. Její princip je však obdobný. Reaguje na náklon vašeho těla, kterým určujete pohyb. Kladem tak je její skladnost a hlavně cena.