Charitativní dárky

Velmi vhodným a pozorným dárkem je ten, který udělá radost nejen obdarovanému, ale i někomu úplně jinému. Mluvím tady o charitativních dárcích. Tyto dárky jsou většinou pro obdarovaného nehmotné, nebo se jedná o kus papíru. Co však stojí za tímto papírem, rozhodně patří za zmínku.

charitable giftsČlověk v tísni tyto dárky označuje za dárky skutečné. Jejich zakoupením opravdu pomůžete někomu, kdo tuto pomoc nutně potřebuje. Cenová škála dárků je velká. Nezáleží tedy na tom, jestli máte hodně nebo málo volných peněz, vybere si zde každý. Nejníže začínají školní pomůcky, jejichž cena je zhruba sto padesát korun. Poté následuje zakoupení slepice za necelé tři stovky. Můžete koupit doučování, kozu, záchod, dokonce i povoz s oslem. Po zakoupení tohoto dárku dostanete certifikát o koupi pro vaše blízké. Obdarovaný pak může žít s dobrým pocitem, že místo klasické bonboniéry pomohl africkým dětem se studiem.

S tím se váže i adopce na dálku. Taktéž ve skutečnosti nedostanete nic, ale ten dobrý pocit stojí za to. Tento dar je však finančně náročný. Nejedná se totiž o jednorázovou akci, nýbrž o několikaletou podporu. Ta se uskutečňuje vždy jednou do roka, kdy dívence, či chlapi z rozvojového světa přispějete několik tisíc na školné a základní školní pomůcky. S tímto dítkem si pak můžete dopisovat, či mu posílat malé dárky.

Na začátku každého roku se roztrhne pytel s charitativními kalendáři. Jejich koupí tak nejen přispějete někomu, kdo to potřebuje, ale budete mí i lepší přehled o čase pro příští rok. Zvažte tedy i tenhle typ pomoci.

Existují i daleko menší dárečky, které taky pomohou dobré věci. Několikrát do roka se konají různé pochody, sbírky, akce. Může to být srdíčko „Život dětem“, plyšová hračka, panenka, náramek, bílá pastelka. Zakoupením takovéhoto charitativního předmětu pomůžete dobré věci a tento předmět darovat jiné osobě. Nemusí se jednat o narozeniny, či svátek. Darujte někdy dárek jen tak. Uděláte tak radost nejen sobě.